Web Creator

Koltuk, Sandalye ve Oturma Grupları

Firmamız hem mobilya iskelet atölyesi, hem de döşeme atölyesini bünyesinde bulundurur. Bu sayede müşterilerimizin, hem standart hem de özel ölçü koltuk, koltuk takımı, sedir, sandalye isteklerine cevap verebiliyoruz. Müşterilerimizle gerek onların önerileri, gerekse bizim önerimizle beğenilen koltuk modelleri çerçevesinde, istenilen kumaş ve renk seçeneği ile üretimlerimizi yapabiliyoruz.

Cafe ve Restaurant Dekorasyonu

Cafe , Restaurant, Otel  lobisi ve buna benzer hizmet veren mekanlara uygun olarak koltuk,sandalye,masa ve diğer oturma gruplarını üretiyoruz. Kaliteli malzeme ve işçiliğimizi uygun fiyatlarlarımızla birleştirerek size rakipsiz fiyatlar teklif ediyoruz.

Koltuk tamiri, yenileme ve döşemesi

Kaliteli malzeme ve işçiliğin kullanıldığı bir koltuğu sıfırdan almak bazen çok maliyetli olabilir. Bunun yerine koltuğunuzu yenileyerek, yeniden döşetmek size daha uygun maliyete gelecektir. Hatta yeniden döşeme ile bazen koltuk modelleri ciddi değişiklere uğramaktadır. Bu da yeni alınmış havasını vermektedir.
Ayrıca yenileme işlemi çevrenin korunması ve geri dönüşüm içinde oldukça faydalıdır.
Koltuklar hakkında kısaca bilgi verecek olursak, koltuklar kabaca üç bölümden oluşur; İskelet, döşeme ve yüz (kumaş) bölümleri;

1.İskelet:
Koltuk iskeleti koltuğun aslında yenilenip, yenilenmeyeceğine karar verilen ana bölümüdür. Eğer koltuk sunta-kavak ağacı, çam ağacı, profil gibi malzemelerden oluşmuşsa bu koltuğa çoğunlukla masraf yapılmasının gereği yoktur. Yeni bir koltuk alınması daha doğru olur. Biz gürgen ağacından yapılmış iskeletleri tercih ederiz. Bizim atölyemizde de gürgen ağacından iskelet yapılır.

2.Döşeme kısmı;
Koltuğun döşeme kısmı ana malzeme olarak süngerin kullanıldığı kısımdır. Burada kullanılan malzemenin kalitesi, koltukta çökme dediğimiz deformasyonun daha geç oluşmasına yardımcı olur. Genellikle 28 dns yada 32dns yoğunluklu malzemeler kullanılması tercih edilir.

3.Yüz (Kumaş) kısmı;
Günümüzdeki teknolojik gelişmeler, çok çeşitli kumaşların geliştirilmesini sağlamıştır. Bugün özellikle bayanların istediği leke tutmayan kumaşlardan, silinebilen kumaşlara, kedilerin tırmalamayacağı kumaşlara kadar bir çok kumaş üretilmiştir. Tabii fiyat aralığıda seçilen kumaşa göre çok farklılık göstermektedir. Firmamız anlaşmalı olduğu bir çok kumaş firması ile size uygun fiyatlı kumaş alternatifleri sunmaktadır.

Tecrübeli ekimiz ile koltuk döşemesi yenilemesi ve tamiri konusunda her türlü desteği ve yardımı vermekteyiz.
Koltuk döşeme fiyatları koltuğun modeline, istenilen kumaşa, iskeletin durumuna, cila olup olmamasına göre değişiklik gösterir.